עמיתי הפורום לחשיבה אזורית

דרור זאבי
מייסד-שותף

פרופ' דרור זאבי הוא מייסד-שותף של הפורום לחשיבה אזורית ומרצה בכיר במחלקה להיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת בן גוריון. ראו רשימת פרסומים בקישור זה.

ליצירת קשר: drorzeevi@gmail.com


לעמוד האישי
אסף דוד
מייסד-שותף ומנהל אקדמי

ד"ר אסף דוד הוא מייסד-שותף של הפורום לחשיבה אזורית ומשמש כמנהל האקדמי של הפורום ועורך האתר. הוא עמית הוראה במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית.

ראו רשימת פרסומים בקישור זה.

ליצירת קשר: assaf.david@mail.huji.ac.il


לעמוד האישי
רונית פיסו
מנכ"לית

רונית פיסו היא מנכ"לית הפורום לחשיבה אזורית.

רונית הייתה מנהלת תכנית המשפט הבין-לאומי ההומניטרי באגודה לזכויות האזרח (2004—2009), מנכ"לית הקואליציה לבריאות הציבור (2009—2013), מנהלת קואליציית "שותפות", ארגונים פמיניסטיים לצדק מגדרי ולשוויון כלכלי (2013—2015) ורכזת הארגון הפמיניסטי "אשה לאשה" (2013—2016).

ליצירת קשר: 

ronitpiso@gmail.com


לעמוד האישי
נמרוד הורביץ
מייסד-שותף ויו"ר הוועד המנהל

פרופ' נמרוד הורביץ הוא מייסד-שותף של הפורום לחשיבה אזורית ומרצה בכיר במחלקה ללימודי המזרח התיכון באוניברסיטת בן גוריון. ראו רשימת פרסומים בקישור זה.

ליצירת קשר: nimrod.hurvitz@gmail.com


לעמוד האישי
גיורא אלירז
עמית מחקר

ד"ר גיורא אלירז הוא מרצה נלווה בבית הספר ג'קסון ללימודים בינלאומיים שבאוניברסיטת וושינגטון בסיאטל, עמית נלווה במכון טרומן באוניברסיטה העברית בירושלים ועמית מחקר במכון למדיניות נגד טרור במרכז הבינתחומי בהרצליה.

תחומי המחקר והכתיבה שלו בפורום הם דרום-מזרח אסיה, בדגש על המרחב המוסלמי באזור ויחסי הגומלין שלו עם המזרח התיכון.


לעמוד האישי
עלי אל־אעור
עמית מחקר
ד"ר עלי אל־אעור הוא מנהל מחלקת התקשורת הישראלית ברשות הפלסטינית. 
תחומי המחקר והכתיבה שלו בפורום הם הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ירושלים, ובמיוחד מסגד אל־אקצא ופעילויותיהן של תנועת אסלאמיות בירושלים.

ליצירת קשר: alialawar@yahoo.com
 

לעמוד האישי
אלה אפק
עמיתת מחקר
אלה אפק היא עמיתת מחקר בפורום לחשיבה אזורית. היא פרשה לגמלאות ממשרד החוץ לאחר 42 שנות מחקר על המזרח התיכון ושירות דיפלומטי בקאהיר, פריס, אנקרה ובריסל (הנציגות הישראלית באיחוד האירופי).
לעמוד האישי
ענבל בן יהודה
עמיתת מחקר
ז'נאן בסול
עמיתת מחקר

ז'נאן בסול היא עיתונאית עצמאית, לשעבר כתבת ספרות בגלריה (הארץ) וכתבת לענייני עבודה בדה מרקר. במסגרת העבודה העיתונאית עסקה בקשר בין כלכלה לתרבות ובתרבות מהעולם הערבי, וכן בענייני השכבות המוחלשות בישראל כמו אבטלה בקרב נשים בדוייות, נשים ממזרח ירושלים ותנאי העבודה והמגורים של מהגרות עבודה בישראל.

במסגרת מחקרה בפורום לחשיבה אזורית תעסוק בסול בתרבות בעולם הערבי, השפעת האביב הערבי על השיח והפעילות התרבותיים במדינות ערב וכמו כן השפעתו על כלכלת המדינות, וכלכלת המיעוט הערבי בישראל.

ליצירת קשר: jananbsoul@gmail.com 


לעמוד האישי
עידן בריר
עמית מחקר
עידן בריר הוא תלמיד לדוקטורט בבית הספר להיסטוריה של אוניברסיטת תל אביב. נושא המחקר שלו הוא ההיסטוריה החברתית של העיר כרכוכ בשלהי התקופה העות'מאנית. ראו רשימת פרסומים בקישור זה.

תחומי המחקר והכתיבה של עידן בפורום לחשיבה אזורית הם עיראק והמיעוטים הדתיים והאתניים במדינה, וכן המדינה האסלאמית, בדגש על שרטוט הגבולות החדשים, לא בהכרח המדיניים, במזרח התיכון.

ליצירת קשר: idanbarir@gmail.com
לעמוד האישי
אורן ברק
עמית מחקר

פרופ' אורן ברק מלמד במחלקה למדע המדינה ובמחלקה ליחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא היה עמית מחקר באוניברסיטת הרווארד ולימד באוניברסיטת טקסס באוסטין ובאוניברסיטת קורנל. הוא עוסק ביחסי מדינה, חברה וביטחון במדינות לא-מערביות ובסכסוכים אתניים ולאומיים. ראו כאן רשימת פרסומים נבחרים.

תחומי המחקר והכתיבה של אורן בפורום לחשיבה אזורית הם ביטחון ואי-ביטחון במדינות המזרח התיכון.

ליצירת קשר: oren.barak1@mail.huji.ac.il


לעמוד האישי
אורי גולדברג
עמית מחקר

ד”ר אורי גולדברג הוא חוקר השיעה ואיראן. עבודת הדוקטור שלו בהיסטוריה עסקה בתפקידה של החוויה הדתית ביצירתו של שיח המהפכה השיעית-איראנית וביישומה במהלך המחצית השנייה של המאה ה-20.

כעמית מחקר בפורום לחשיבה אזורית כותב אורי על נקודות הממשק השונות בין דת ופוליטיקה במזרח התיכון. 

ליצירת קשר: origoldberg@gmail.com 


לעמוד האישי
ברק גטניו
עמית מחקר

ברק גטניו הוא בוגר תואר שני בלימודי יחסים בינלאומיים מאוניברסיטת Sciences Po Paris. התזה שכתב במסגרת התואר השני עסקה ביחסים בין ישראל וכוחות שמירת שלום של האו"ם במזרח התיכון.

ברק היה עמית בתוכנית המצטיינים הבינלאומית ליחסים בינלאומיים Rosenthal Fellowship לשנת 2014, במהלכה עבד בקונגרס האמריקאי כיועץ חקיקה בוועדת החוץ של בית הנבחרים. תחומי המחקר של ברק בפורום לחשיבה אזורית הם לבנון והמעורבות האמריקאית במזרח התיכון.

ליצירת קשר: barak.gatenyo@sciencespo.fr


לעמוד האישי
קייטי וקסברגר
עמיתת מחקר

קייטי וקסברגר היא תלמידה לתואר שני באוניברסיטת בן גוריון בנגב, שם היא חוקרת את תחומי הספרות, מדעי הרוח ומדעי החברה באקדמיה הערבית, בייחוד במדינות המפרץ. יש לה תואר ראשון מאוניברסיטת קולומביה, שם גם חקרה את לימודי המזרח התיכון באקדמיה הישראלית.


לעמוד האישי
נועם זיצמן
עמית מחקר
נועם זיצמן מנהל כיום את המחלקה למחקרים אסטרטגיים בחברת Verint. לפני כן שימש כחוקר בכיר במרכז למחקר מדיני במשרד החוץ. הוא בעל תואר שני מאוניברסיטת חיפה, שם נושא המחקר שלו עסק בהשתקפות האישה המצרייה בפרסומות בין השנים 1965-1985. בראשית 2017 פרסם (עם נעמה אביעד) את הספר "פסקול של מהפכות: השירים שליוו את הטלטלות האזוריות, 2010-2015".

תחום המחקר והכתיבה של נועם בפרום לחשיבה אזורית הם תרבות פופלארית ושיח צעירים במזרח התיכון, עם דגש על מצרים ומדינות המפרץ.

ליצירת קשר: Noamzitzman@gmail.com
לעמוד האישי
מרזוק אלחלבי
עמית מחקר

מרזוק אלחלבי הוא עיתונאי וסופר, משורר ומבקר ספרות ותרבות.

תחומי המחקר והכתיבה של מרזוק בפורום לחשיבה אזורית יהיו אסלאם פוליטי ורדיקלי וזהות ותרבות ערבית במזרח התיכון.

ליצירת קשר: marzuqh@gmail.com


לעמוד האישי
עמיר טאובר
כותב אורח
עמיר טאובר הוא חוקר עצמאי של התקשורת הפלסטינית. הוא בוגר תואר ראשון בלימודי האסלאם והמזרח התיכון ומנהל עסקים, ותואר שני בבלשנות כללית.

תחומי המחקר של עמיר בפורום לחשיבה אזורית הם השיח התקשורתי הפלסטיני והשתקפותן של סוגיות פוליטיות אזוריות בתקשורת הפלסטינית בגדה המערבית וברצועת עזה.

ליצירת קשר: amir_tauber30@yahoo.com
לעמוד האישי
אביב טטרסקי
עמית מחקר

 

אביב טטרסקי הוא חוקר בעמותת "עיר עמים" העוסקת בירושלים בהקשר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני. בעבודתו הוא נחשף לאחורי הקלעים של המדיניות הישראלית בירושלים, ולאופן שבו בירתה של המדינה היהודית נאבקת במציאות של היותה דו־לאומית.

חלק ניכר מהתובנות שלו מגיע מהפעילות האקטיביסטית שלו בקבוצת "דהרמה מעורבת חברתית", שבה הוא זוכה להכיר מקרוב קהילות ושותפים פלסטינים, ואת חייהם תחת שלטון צבאי ישראלי.

בכתיבה שלו בפורום יתאר אביב את החיים הפלסטיניים תחת שליטתנו (מה שאנחנו קוראים לו "זכויות אדם") וישאל שאלות על חולשה, על כוח ועל המאבק לחירות.

ליצירת קשר: avivsky@gmail.com


לעמוד האישי
משה טרדימן
עמית מחקר

ד"ר משה טרדימן הוא עמית מחקר בפורום לחשיבה אזורית, מייסד ומנהל המכון לחקר אסלאם ומוסלמים באפריקה ועמית מחקר במרכז עזרי לחקר איראן והמפרץ הפרסי באוניברסיטת חיפה.

תחומי הכתיבה שלו במסגרת הפורום הם: איכות סביבה במדינות ערביות ומוסלמיות, אסלאם ואיכות הסביבה וביטחון סביבתי.

ליצירת קשר: terdmana@zahav.net.il

 

לעמוד האישי
שאול ינאי
עמית מחקר
ד"ר שאול ינאי הוא מייסד-שותף של אתר "אפשר לחשוב" ומרצה להיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטאות חיפה ותל אביב. הוא מלמד קורסים על תנועות ג'יהאד אסלאמי, ממשל ופוליטיקה במזרח התיכון המודרני, המהפכה האיראנית, כלכלה וחברה בעידן הנפט במזרח התיכון, התפתחות המונארכיות השבטיות במפרץ הפרסי במאות ה-19 וה-20, וגרילה וטרור במזרח התיכון המודרני.
ספרו האחרון של ד"ר ינאי הוא
The Political Transformation of Gulf Tribal States: Elitism and the Social Contract in Kuwait, Bahrain and Dubai, 1918-1970s (University of Sussex press, 2015)

ליצירת קשר: shaulyanai@gmail.com


לעמוד האישי
שמואל לדרמן
עמית מחקר

ד״ר שמואל לדרמן מלמד במחלקה להיסטוריה, פילוסופיה ומדעי היהדות באוניברסיטה הפתוחה, ובתוכנית הבינלאומית ללימודי שואה באוניברסיטת חיפה. ראו רשימת פרסומים כאן.

ליצירת קשר: shmulikled@gmail.com


לעמוד האישי
אילת לוי
עמיתת מחקר
אילת לוי היא בוגרת תואר שני בלימודי מזרח תיכון ואפריקה באוניברסיטת תל אביב, חוקרת במרכז המחקר של משרד החוץ וחוקרת אורחת בכתבי העת 'איפריקיה' ו'צומת המזרח התיכון' במרכז משה דיין.

עבודת הגמר של התואר השני שלה עסקה במאפייני החברה האזרחית במדינות צפון אפריקה, ועבודת הדוקטורט שלה צפויה לעסוק בזיקות שבין תרבות ופוליטיקה במרוקו.

תחומי המחקר של אילת בפורום לחשיבה אזורית הם מדינות המגרב, ובראשן מרוקו, תוניסיה ואלג'יריה, בדגש על נושאי חברה ותרבות דוגמת מגדר, שפה, צעירים ודפוסי מחאה.

ליצירת קשר: aylet10@gmail.com
לעמוד האישי
קובי לוי
עמית מחקר
קובי לוי הוא מתרגם ספרות סינית לעברית, שחי שמונה מתוך חמש עשרה השנים האחרונות בסין.

במסגרת הפורום לחשיבה אזורית ינסה לוי לפענח את המודל השלטוני והחברתי שנבנה בסין בת זמננו על רקע עברה הקרוב והרחוק, ולהבין מה מידת ההשפעה של מודל זה על מדינות אחרות במזרח התיכון, ובעולם בכלל.

ליצירת קשר: kobi2401@yahoo.com
לעמוד האישי
אלחנן מילר
עמית מחקר
אלחנן מילר הוא חוקר פוליטיקה פלסטינית בקרן ברל כצנלסון ועיתונאי המתמחה בעולם הערבי. הוא בוגר תואר ראשון ושני בלימודי האסלאם והמזרח התיכון מהאוניברסיטה העברית. עבודת התזה שלו עסקה בסוגיות דת ומדינה במצרים ובישראל. ראו רשימת פרסומים כאן.
 
תחומי המחקר של אלחנן בפורום לחשיבה אזורית הם היבטים מדיניים בזירה הפלסטינית ושיח אינטלקטואלי ערבי.
 
ליצירת קשר: elhananmiller@gmail.com 

לעמוד האישי
יוני מנדל
עמית מחקר

ד"ר יוני מנדל הוא מנהל הפרויקט של תחום המזרח התיכון במכון ון-ליר בירושלים, ופוסט דוקטורנט במרכז פרנץ רוזנצווייג לחקר התרבות והספרות היהודית-גרמנית באוניברסיטה העברית בירושלים, שם הוא בוחן את השפעתם של חוקרים יהודים-גרמנים על לימודי הערבית בבתי ספר יהודיים בארץ.

תחומי המחקר והכתיבה של יוני בפורום לחשיבה אזורית הם העולם הערבי והתרבות הערבית בעיניים ישראליות, לרבות אתגרים של לקות ראייה ועיוורון.

ליצירת קשר: Yonim@vanleer.org.il


לעמוד האישי
דורון מצא
כותב אורח

ד"ר דורון מצא, מרצה במכללת אחוה, חוקר את הסכסוך הישראלי-פלסטיני ואת הממשק בין ידע לכוח. עבודת הדוקטורט שלו מטעם אוניברסיטת בן גוריון שבנגב עסקה בהבניית השיח הפוליטי הממסדי כלפי המיעוט הפלסטיני בישראל. בעבר מילא תפקידים בכירים במערכת הבטחון והמודיעין בישראל ועסק בפיתוח כלי חשיבה מערכתיים.
ליצירת קשר: matzadoron@gmail.com


לעמוד האישי
רונית מרזן
כותבת אורחת

ד"ר רונית מרזן מלמדת בבית הספר למדעי המדינה באוניברסיטה חיפה וחוקרת בקתדרה לגיאו-אסטרטגיה על שם חייקין באוניברסיטה זו. בעבודת הדוקטורט שלה השוותה את השימוש של חאג' אמין אל-חוסייני ויאסר ערפאת בסמלים דתיים לקידום מטרות לאומיות ופוליטיות. ד"ר מרזן שירתה 32 שנים בקהילת המודיעין.

תחומי המחקר של רונית בפורום לחשיבה אזורית הם דת, לאומיות, פוליטיקה וחברה בקרב הפלסטינים בגדה המערבית, ברצועת עזה ובישראל.

ליצירת קשר: r.marzan1959@gmail.com


לעמוד האישי
רג'אא נאטור
כותבת אורחת

רג'אא נאטור היא אקטיביסטית פלסטינית, מנהלת פרוייקט ב"קואליציית נשים לשלום" ובוגרת תואר שני ביישוב סכסוכים מטעם אוניברסיטת בראדפורד באנגליה.

תחומי המחקר והכתיבה של רג'אא בפורום הם נשים ומגדר במזרח התיכון.

ליצירת קשר: rajacwp@gmail.com


לעמוד האישי
ענבל נסים-לובטון
עמיתת מחקר
ענבל נסים-לובטון היא בוגרת תואר שני בלימודי מזרח תיכון ואפריקה באוניברסיטת תל-אביב. משנת 2007 היא מרצה במחלקה להיסטוריה, פילוסופיה ומדעי היהדות באוניברסיטה הפתוחה, ועובדת במחלקה להוראה וללמידה אקדמית באוניברסיטה זו.

עבודת הגמר שלה לתואר השני עסקה ביחסים המורכבים בין אבן-סעוד (לימים, מייסד ערב-הסעודית) לבין נציגי השלטון הבריטי באזור, באמצעות בחינה מחודשת של שליחותו של הנציג הבריטי, הארי סנט ג'ון (סינג'ין) פילבי אל אבן-סעוד בתקופת מלחמת העולם הראשונה.

תחומי מחקר של ענבל בפורום לחשיבה אזורית הם תימן המודרנית, יחסי שבטים ושלטון בתימן ונשים ומגדר במזרח-התיכון.

ליצירת קשר: inbalnissim@gmail.com
לעמוד האישי
איריס פרוכטר-רונן
עמיתת מחקר
ד"ר איריס פרוכטר-רונן מלמדת בחוג ללימודים רב תחומיים ובחוג לתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה. עבודת הדוקטורט שלה עסקה בהתמודדותה של ירדן עם הסוגיה הפלסטינית כחלק מתהליך גיבוש זהותה הלאומית.

כתיבתה בפורום לחשיבה אזורית תתמקד בתרבות פופולרית ובנושאי נשים ומגדר במזרח התיכון.

ליצירת קשר: irisfruro@gmail.com
לעמוד האישי
אלי פרידמן
עמית מחקר

ד"ר אלי פרידמן הוא עמית הוראה בבית הספר לתקשורת באוניברסיטת בר-אילן ומרצה אורח במחלקה ללימודי ישראל באוניברסיטת מרילנד. בנוסף, הוא מכהן כמנהל מרכז ש. דניאל אברהם לדיאלוג אסטרטגי באקדמית נתניה ועמית נלווה במכון הרי ס .טרומן לקידום השלום.

תחום המחקר שלו הוא חקר שיח פוליטי בהקשרים לאומיים ובינלאומיים עם דגש על שינויים טכנולוגיים, דיפלומטיה ציבורית, וחקר סכסוכים ושלום. ספרו הראשון, Israeli Discourse and the West Bank: The Dialectics of Normalization and Estrangement (עם דליה גבריאלי-נורי) פורסם על ידי רוטלדג' ב-2018. הוא פרסם מאמרים במגוון כתבי עת מובילים, כולל Journalism, International Journal of Communication and Discourse & Society.

ליצירת קשר: elie.friedman@mail.huji.ac.il


לעמוד האישי
ערן צדקיהו
עמית מחקר

ערן צדקיהו הוא דוקטורנט במכון למדע המדינה בפריז (Sciences-Po). נושא מחקרו הוא לאומיות-דתית בסכסוך הישראלי פלסטיני במבט השוואתי, תוך כדי התמקדות במרחבים מקודשים.

תחומי המחקר והכתיבה של ערן בפורום לחשיבה אזורית הם פלסטינים, לאומיות דתית במזרח התיכון, הסכסוך הישראלי-פלסטיני ויחסי יהודים וערבים בישראל ובשטחים. בעבר עבד כרכז פרויקטים בארגון הבין-לאומי Search for Common Ground בירושלים וכיועץ בנושא התהליך המדיני למנהיגים דתיים בישראל וברשות הפלסטינית.

כיום עובד ערן כמדריך, מרצה ויועץ עצמאי בתחום הגיאופוליטי. הוא נמנה על מייסדי 0202 נקודות מבט בירושלים וחבר בוועד המנהל של העמותה. 

ליצירת קשר: tsidky1@gmail.com


לעמוד האישי
אליזבט צורקוב
עמיתת מחקר

אליזבט צורקוב היא פעילת זכויות אדם, בוגרת תואר ראשון בתקשורת ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במזרח תיכון מאוניברסיטת תל אביב.

תחומי המחקר והכתיבה של אליזבט בפורום לחשיבה אזורית הם סוריה, המפרץ הפרסי, רשתות חברתיות ומאבקים לשינוי דמוקרטי במזרח התיכון.

ליצירת קשר: lizrael@gmail.com


לעמוד האישי
יעל רונן
עמיתת מחקר

יעל רונן היא פרופסור למשפט בינלאומי. היא חברת סגל במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, ועמיתת מחקר במרכז מינרבה לזכויות אדם באוניברסיטה העברית בירושלים. ראו רשימת פרסומים כאן.

מחקרה בפורום לחשיבה אזורית יתמקד בקשר שבמשפט הבינלאומי בין שליטה, בעיקר טריטוריאלית, לבין סמכות, מעמד ואחריות.

ליצירת קשר: yael.ronen@mail.huji.ac.il


לעמוד האישי
ליאורה שיאון
עמיתת מחקר
ד"ר ליאורה שיאון היא סוציולוגית המתמחה במשימות ובנית שלום, מגדר ואתניות. היא עשתה דוקטורט באוניברסיטת אמסטרדם, היתה עמיתת מחקר במכון אולין ללימודים אסטרטגים באוניברסיטת הרווארד ובמחלקה לסוציולוגיה באוניברסיטת נורתוסטרן ולימדה באוניברסיטת נוטינגהם. בקרוב יצא לאור ספרה על מעורבות סוכנויות האו"ם בסכסוך הישראלי-פלסטיני לאחר מחקר במימון האקדמיה הבריטית.

תחום המחקר והכתיבה העיקרי של ליאורה בפורום לחשיבה אזורית הוא האו"ם, צבא, ויחסים לא פורמאלים בין יהודים ישראלים ופלסטינים.
ראו רשימת פרסומים בקישור זה.

ליצירת קשר: liora1234@gmail.com
לעמוד האישי
מוחמד אלעטאונה
חבר ועד מנהל

פרופ' מוחמד אלעטאונה הוא חבר הוועד המנהל של הפורום לחשיבה אזורית ומרצה בכיר במחלקה ללימודי המזרח התיכון באוניברסיטת בן גוריון. ראו רשימת פרסומים בקישור זה.

ליצירת קשר: alatawnh@bgu.ac.il


לעמוד האישי
צמרת לוי־דפני
עמיתת מחקר
ד"ר צמרת לוי־דפני היא מנהלת הפורום לחוקרי טורקיה במכון ון ליר מ־2016. את עבודת הדוקטור שלה, שעסקה בתרבות החומרית של העילית העותמ'אנית במאה ה־18 בדיארבאקיר, כתבה באוניברסיטת תל אביב. היא הייתה עמיתה במכון לחקר הציוויליזציות האנטוליות (RCAC) באיסטנבול, ולאחר מכן חזרה לארץ ולימדה באוניברסיטאות ובמכללות.
כיום צמרת כותבת, מרצה ויוזמת אירועים ושיתופי פעולה אקדמיים בתחום החברה והתרבות של טורקיה, ובכך מבקשת לתרום זווית אחרת והבנה אחרת של טורקיה במזרח התיכון.
במסגרת הפורום תעסוק לוי־דפני בניתוח התהליכים החברתיים התרבותיים והפוליטיים המתרחשים כיום בטורקיה ובהשוואתם לישראל.
ליצירת קשר TsameretL@vanleer.org.il

לעמוד האישי
פרויקט אופק
פרויקט "אופק לתקשורת הערבית" הוא פרויקט משותף למכון ון ליר בירושלים ולמרכז אעלאם, מרכז התקשורת לקהילה הערבית הפלסטינית בישראל. מדי שבוע נבחרים מאמרי דעה של אינטלקטואלים ערבים מן השורה הראשונה שפורסמו בעיתונים המובילים בערבית. המאמרים הללו מפורסמים, בין היתר, באתר הפורום לחשיבה אזורית.


לעמוד האישי
עידן ירון
עמית מחקר
ד"ר עידן ירון הוא בעל תואר שלישי בסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מתמחה בחקר תרבות ובחקר ימין רדיקלי וקיצוני בישראל.
בין פרסומיו: בית השימוש במרחב הסמלי. תל אביב: רסלינג, 2005; משחק המראות: ביקור בגן החיות התנ"כי. ירושלים: כרמל, 2010; תמונות מחיי בית הספר (בשיתוף יורם הרפז). תל אביב: ספרית פועלים ומכון מופת, 2015; מאחורי הכוונת: עיון רב־תחומי במקצוע הצליפה הצבאית. תל אביב: הוצאת מערכות – מודן, 2016; קרבנות מלחמה. ירושלים: כרמל, פרשנות ותרבות, 2017; מעשה שקולניק: הסיפור האמיתי – רצח אידיאולוגי של מחבל כפות. חיפה: פרדס, 2017; משפט לחימה ואתיקה צבאית. ירושלים: כרמל, 2018.

לעמוד האישי
אמיר פאח'ורי
עמית מחקר
אייל קליין
כותב אורח