עמיתי הפורום לחשיבה אזורית

נמרוד הורביץ
מייסד-שותף ויו"ר הוועד המנהל

פרופ' נמרוד הורביץ הוא מייסד-שותף של הפורום לחשיבה אזורית ויו"ר הוועד המנהל של הפורום. הוא מרצה בכיר במחלקה ללימודי המזרח התיכון באוניברסיטת בן גוריון. ראו רשימת פרסומים בקישור זה.

ליצירת קשר: nimrod.hurvitz@gmail.com


לעמוד האישי
אסף דוד
מייסד-שותף ומנהל אקדמי

ד"ר אסף דוד הוא מייסד-שותף של הפורום לחשיבה אזורית, המנהל האקדמי של הפורום ועורך האתר. הוא ראש אשכול "ישראל במזרח התיכון" במכון ון ליר בירושלים ועמית הוראה במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית.

ראו רשימת פרסומים בקישור זה.

ליצירת קשר: assaf.david@mail.huji.ac.il


לעמוד האישי
דרור זאבי
מייסד-שותף

פרופ' דרור זאבי הוא מייסד-שותף של הפורום לחשיבה אזורית ומרצה בכיר במחלקה להיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת בן גוריון. ראו רשימת פרסומים בקישור זה.

ליצירת קשר: drorzeevi@gmail.com


לעמוד האישי
ליאת בירון
מנכ"לית
ליאת בירון היא מנכ״לית הפורום לחשיבה אזורית.

ליאת היא מומחית בנושאי מגדר, שלום וביטחון. לפני שהצטרפה לפורום עבדה כמה שנים במחנות פליטים ועקורים בדרום סודאן, דרך ארגונים בין־לאומיים מהגדולים בעולם, ניהלה צוותים גדולים ויצרה שיתופי פעולה עם משרדי ממשלה, עם ארגוני או״ם, עם ארגוני חברה אזרחית ועם קהילות מקומיות.

לליאת תואר ראשון בתקשורת, תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני נוסף בלימודי נשים, שלום וביטחון מ־London School of Economics and Political Science, והיא בוגרת תוכניות המנהיגות של ויצ״ו בשיתוף שגרירות ארצות הברית ושל מרכז קלינטון לשלום.

ליצירת קשר: liatbiron@gmail.com

לעמוד האישי
קרן אבו הרשקוביץ
עמיתת מחקר

קרן אבו הרשקוביץ בוחנת שאלות של העברת ידע: מדעי, תרבותי ודתי במזרח התיכון. מחקריה נעים בשני נתיבים עיקריים: נתיב אחד עוסק בתהליך ההתאסלמות של המזרח התיכון, ובמה שהתאסלמות זו וייצוגיה מלמדים על חוויית הפרט, ועל השיח היום־יומי של המתאסלמת, המתאסלם ובני משפחתם. הנתיב האחר מתמקד בתנועה של ידע מדעי וביחסי הגומלין בין דת, מדע ותרבות. מחקרים אלו מעידים שידע מדעי אינו חתירה אובייקטיבית לאמת וכל שעל האדם לעשות הוא לחשוף אותה, אלא שהתאוריות, ההסברים והפתרונות מושפעים ממערכת מורכבת של ערכים ומצורכי החברה באופן כללי.

קרן מלמדת באוניברסיטה הפתוחה ובאוניברסיטת בן־גוריון.

ליצירת קשר: kabbou@gmail.com


לעמוד האישי
גיורא אלירז
עמית מחקר

ד"ר גיורא אלירז הוא מרצה נלווה בבית הספר ג'קסון ללימודים בינלאומיים שבאוניברסיטת וושינגטון בסיאטל, עמית נלווה במכון טרומן באוניברסיטה העברית בירושלים ועמית מחקר במכון למדיניות נגד טרור במרכז הבינתחומי בהרצליה.

תחומי המחקר והכתיבה שלו בפורום הם דרום-מזרח אסיה, בדגש על המרחב המוסלמי באזור ויחסי הגומלין שלו עם המזרח התיכון.


לעמוד האישי
עלי אל־אעור
עמית מחקר
ד"ר עלי אל־אעור הוא מנהל מחלקת התקשורת הישראלית ברשות הפלסטינית. 
תחומי המחקר והכתיבה שלו בפורום הם הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ירושלים, ובמיוחד מסגד אל־אקצא ופעילויותיהן של תנועת אסלאמיות בירושלים.

ליצירת קשר: alialawar@yahoo.com
 

לעמוד האישי
אלה אפק
עמיתת מחקר
אלה אפק היא עמיתת מחקר בפורום לחשיבה אזורית. היא פרשה לגמלאות ממשרד החוץ לאחר 42 שנות מחקר על המזרח התיכון ושירות דיפלומטי בקאהיר, פריס, אנקרה ובריסל (הנציגות הישראלית באיחוד האירופי).
לעמוד האישי
ענבל בן יהודה
עמיתת מחקר
ענבל בן יהודה היא בעלת תואר שני מהחוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה באוניברסיטת תל אביב, פעילה חברתית וחברת הקולקטיב "שיחה מקומית". תחומי העניין והמחקר העיקריים שלה הם המדינות סודאן, אריתריאה ואתיופיה, וכן סוגיות מגוונות בהיסטוריה, בתרבות ובפוליטיקה באפריקה. מתעניינת בפולקלור, בתרבות עכשווית, בקבוצות מיעוט, ביחסי מרכז ופריפריה, בזהות ובלאומיות.
    
ליצירת קשר: inbalbenye@gmail.com 

לעמוד האישי
דנה בן שמעון
עמיתת מחקר

 

דנה בן שמעון היא עיתונאית ישראלית. במסגרת עיסוקה בעיתונות סיקרה את תחום הפלסטינים ואת הנעשה בשטחים בטלוויזיה וברדיו. היא בעלת תואר ראשון ביחסים בין־לאומיים ובלימודי האסלאם והמזרח התיכון מהאוניברסיטה העברית ותואר שני ביחסים בין־לאומיים. במאמריה בפורום לחשיבה אזורית תנתח את האירועים, את הדינמיקה ואת התהליכים בזירה הפלסטינית, ותעסוק בנושאי ביטחון, פוליטיקה וחברה.

ליצירת קשר: danabensh@gmail.com


לעמוד האישי
עידן בריר
עמית מחקר
עידן בריר הוא תלמיד לדוקטורט בבית הספר להיסטוריה של אוניברסיטת תל אביב. נושא המחקר שלו הוא ההיסטוריה החברתית של העיר כרכוכ בשלהי התקופה העות'מאנית. ראו רשימת פרסומים בקישור זה.

תחומי המחקר והכתיבה של עידן בפורום לחשיבה אזורית הם עיראק והמיעוטים הדתיים והאתניים במדינה, וכן המדינה האסלאמית, בדגש על שרטוט הגבולות החדשים, לא בהכרח המדיניים, במזרח התיכון.

ליצירת קשר: idanbarir@gmail.com
לעמוד האישי
אורי גולדברג
עמית מחקר

ד”ר אורי גולדברג הוא חוקר השיעה ואיראן. עבודת הדוקטור שלו בהיסטוריה עסקה בתפקידה של החוויה הדתית ביצירתו של שיח המהפכה השיעית-איראנית וביישומה במהלך המחצית השנייה של המאה ה-20.

כעמית מחקר בפורום לחשיבה אזורית כותב אורי על נקודות הממשק השונות בין דת ופוליטיקה במזרח התיכון. 

ליצירת קשר: origoldberg@gmail.com 


לעמוד האישי
קייטי וקסברגר
עמיתת מחקר

קייטי וקסברגר היא תלמידה לתואר שני באוניברסיטת בן גוריון בנגב, שם היא חוקרת את תחומי הספרות, מדעי הרוח ומדעי החברה באקדמיה הערבית, בייחוד במדינות המפרץ. יש לה תואר ראשון מאוניברסיטת קולומביה, שם גם חקרה את לימודי המזרח התיכון באקדמיה הישראלית.


לעמוד האישי
נועם זיצמן
עמית מחקר
נועם זיצמן מנהל כיום את המחלקה למחקרים אסטרטגיים בחברת Verint. לפני כן שימש כחוקר בכיר במרכז למחקר מדיני במשרד החוץ. הוא בעל תואר שני מאוניברסיטת חיפה, שם נושא המחקר שלו עסק בהשתקפות האישה המצרייה בפרסומות בין השנים 1965-1985. בראשית 2017 פרסם (עם נעמה אביעד) את הספר "פסקול של מהפכות: השירים שליוו את הטלטלות האזוריות, 2010-2015".

תחום המחקר והכתיבה של נועם בפרום לחשיבה אזורית הם תרבות פופלארית ושיח צעירים במזרח התיכון, עם דגש על מצרים ומדינות המפרץ.

ליצירת קשר: Noamzitzman@gmail.com
לעמוד האישי
מרזוק אלחלבי
עמית מחקר

מרזוק אלחלבי הוא עיתונאי וסופר, משורר ומבקר ספרות ותרבות.

תחומי המחקר והכתיבה של מרזוק בפורום לחשיבה אזורית יהיו אסלאם פוליטי ורדיקלי וזהות ותרבות ערבית במזרח התיכון.

ליצירת קשר: marzuqh@gmail.com


לעמוד האישי
אביב טטרסקי
עמית מחקר

 

אביב טטרסקי הוא חוקר בעמותת "עיר עמים" העוסקת בירושלים בהקשר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני. בעבודתו הוא נחשף לאחורי הקלעים של המדיניות הישראלית בירושלים, ולאופן שבו בירתה של המדינה היהודית נאבקת במציאות של היותה דו־לאומית.

חלק ניכר מהתובנות שלו מגיע מהפעילות האקטיביסטית שלו בקבוצת "דהרמה מעורבת חברתית", שבה הוא זוכה להכיר מקרוב קהילות ושותפים פלסטינים, ואת חייהם תחת שלטון צבאי ישראלי.

בכתיבה שלו בפורום יתאר אביב את החיים הפלסטיניים תחת שליטתנו (מה שאנחנו קוראים לו "זכויות אדם") וישאל שאלות על חולשה, על כוח ועל המאבק לחירות.

ליצירת קשר: avivsky@gmail.com


לעמוד האישי
משה טרדימן
עמית מחקר

ד"ר משה טרדימן הוא עמית מחקר בפורום לחשיבה אזורית, מייסד ומנהל המכון לחקר אסלאם ומוסלמים באפריקה ועמית מחקר במרכז עזרי לחקר איראן והמפרץ הפרסי באוניברסיטת חיפה.

תחומי הכתיבה שלו במסגרת הפורום הם: איכות סביבה במדינות ערביות ומוסלמיות, אסלאם ואיכות הסביבה וביטחון סביבתי.

ליצירת קשר: terdmana@zahav.net.il

 

לעמוד האישי
שאול ינאי
עמית מחקר
ד"ר שאול ינאי הוא מייסד-שותף של אתר "אפשר לחשוב" ומרצה להיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטאות חיפה ותל אביב. הוא מלמד קורסים על תנועות ג'יהאד אסלאמי, ממשל ופוליטיקה במזרח התיכון המודרני, המהפכה האיראנית, כלכלה וחברה בעידן הנפט במזרח התיכון, התפתחות המונארכיות השבטיות במפרץ הפרסי במאות ה-19 וה-20, וגרילה וטרור במזרח התיכון המודרני.
ספרו האחרון של ד"ר ינאי הוא
The Political Transformation of Gulf Tribal States: Elitism and the Social Contract in Kuwait, Bahrain and Dubai, 1918-1970s (University of Sussex press, 2015)

ליצירת קשר: shaulyanai@gmail.com


לעמוד האישי
שמואל לדרמן
עמית מחקר

ד״ר שמואל לדרמן מלמד במחלקה להיסטוריה, פילוסופיה ומדעי היהדות באוניברסיטה הפתוחה, ובתוכנית הבינלאומית ללימודי שואה באוניברסיטת חיפה. ראו רשימת פרסומים כאן.

ליצירת קשר: shmulikled@gmail.com


לעמוד האישי
אילת לוי
עמיתת מחקר
אילת לוי היא בוגרת תואר שני בלימודי מזרח תיכון ואפריקה באוניברסיטת תל אביב, חוקרת במרכז המחקר של משרד החוץ וחוקרת אורחת בכתבי העת 'איפריקיה' ו'צומת המזרח התיכון' במרכז משה דיין.

עבודת הגמר של התואר השני שלה עסקה במאפייני החברה האזרחית במדינות צפון אפריקה, ועבודת הדוקטורט שלה צפויה לעסוק בזיקות שבין תרבות ופוליטיקה במרוקו.

תחומי המחקר של אילת בפורום לחשיבה אזורית הם מדינות המגרב, ובראשן מרוקו, תוניסיה ואלג'יריה, בדגש על נושאי חברה ותרבות דוגמת מגדר, שפה, צעירים ודפוסי מחאה.

ליצירת קשר: aylet10@gmail.com
לעמוד האישי
עינת לוי
עמיתת מחקר

עינת לוי, יזמית וחוקרת, נמצאת על הקו בין ישראל למרוקו והקימה את "קונקשן למרוקו", המהווה שגרירות אזרחית הפועלת לקידום שיתופי פעולה בין המדינות במגוון תחומים, לרבות משלחות וסיורים לימודיים. תחומי המחקר והכתיבה של עינת בפורום לחשיבה אזורית הם שיתופי פעולה אזרחיים בין ישראל והמזרח התיכון, מרוקו ומה שעומד על סדר היום המרוקאי, יזמות והייטק במזרח התיכון ותרבות במרחב המזרח-תיכוני, לרבות זו המתקיימת בגבולות החברה הישראלית ומחוצה לה.

במקביל לפעילותה בפורום עינת היא חוקרת במכון מיתווים למדיניות חוץ אזורית ועמיתה במכון מנדל במסגרת התכנית למנהיגות בתרבות יהודית. לעינת ניסיון עשיר בפיתוח הדרכה וטכנולוגיות למידה למערכת החינוך במסגרת המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח). במסגרת זו הובילה פיתוח והפעלה של מערך קורסים לתלמידים, מורים ומנהלים בתחום עמיות יהודית וחיזוק הקשר בין ישראל והקהילות היהודיות בעולם. מאז 2016 היא מובילה פרויקט עצמאי לתיעוד דיגיטלי של מורשת יהדות מרוקו, מצרים ולבנון באמצעות מערך קהילות וירטואליות ברשתות חברתיות וסיורים וירטואליים באתרי מורשת יהודיים.

עינת היא בעלת תואר ראשון במזרח תיכון וביחסים בינלאומיים, ותואר שני בתוכנית לחקר סכסוכים, ניהולם ויישובם, מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בוגרת קרן אייסף לצמצום פערים בחברה הישראלית.


לעמוד האישי
יעל מבט
עמיתת מחקר

אני היסטוריונית, ותחום המחקר שלי הוא נצרות באמריקות, דרומית והצפונית, בעיקר מנקודת מבט חברתית ופוליטית. את עבודת הדוקטור שלי כתבתי בבית הספר להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב, והיא עסקה במיסיון האדוונטיסטי בקרב אינדיאנים דוברי איימרה ברמה הפרואנית.

תחומי המחקר והכתיבה שלי בפורום לחשיבה אזורית הם נצרות ופונדמנטליזם בדרום אמריקה ובצפונה, ויחסי גזע ומגדר בעידן של בניית חומות הפרדה.


לעמוד האישי
אלחנן מילר
עמית מחקר
אלחנן מילר הוא חוקר פוליטיקה פלסטינית בקרן ברל כצנלסון ועיתונאי המתמחה בעולם הערבי. הוא בוגר תואר ראשון ושני בלימודי האסלאם והמזרח התיכון מהאוניברסיטה העברית. עבודת התזה שלו עסקה בסוגיות דת ומדינה במצרים ובישראל. ראו רשימת פרסומים כאן.
 
תחומי המחקר של אלחנן בפורום לחשיבה אזורית הם היבטים מדיניים בזירה הפלסטינית ושיח אינטלקטואלי ערבי.
 
ליצירת קשר: elhananmiller@gmail.com 

לעמוד האישי
יוני מנדל
עמית מחקר

ד"ר יוני מנדל הוא מנהל הפרויקט של תחום המזרח התיכון במכון ון-ליר בירושלים, ופוסט דוקטורנט במרכז פרנץ רוזנצווייג לחקר התרבות והספרות היהודית-גרמנית באוניברסיטה העברית בירושלים, שם הוא בוחן את השפעתם של חוקרים יהודים-גרמנים על לימודי הערבית בבתי ספר יהודיים בארץ.

תחומי המחקר והכתיבה של יוני בפורום לחשיבה אזורית הם העולם הערבי והתרבות הערבית בעיניים ישראליות, לרבות אתגרים של לקות ראייה ועיוורון.

ליצירת קשר: Yonim@vanleer.org.il


לעמוד האישי
ענבל נסים-לובטון
עמיתת מחקר
ענבל נסים-לובטון היא בוגרת תואר שני בלימודי מזרח תיכון ואפריקה באוניברסיטת תל-אביב. משנת 2007 היא מרצה במחלקה להיסטוריה, פילוסופיה ומדעי היהדות באוניברסיטה הפתוחה, ועובדת במחלקה להוראה וללמידה אקדמית באוניברסיטה זו.

עבודת הגמר שלה לתואר השני עסקה ביחסים המורכבים בין אבן-סעוד (לימים, מייסד ערב-הסעודית) לבין נציגי השלטון הבריטי באזור, באמצעות בחינה מחודשת של שליחותו של הנציג הבריטי, הארי סנט ג'ון (סינג'ין) פילבי אל אבן-סעוד בתקופת מלחמת העולם הראשונה.

תחומי מחקר של ענבל בפורום לחשיבה אזורית הם תימן המודרנית, יחסי שבטים ושלטון בתימן ונשים ומגדר במזרח-התיכון.

ליצירת קשר: inbalnissim@gmail.com
לעמוד האישי
אמיר פאח'ורי
עמית מחקר
איריס פרוכטר־רונן
עמיתת מחקר
ד"ר איריס פרוכטר-רונן מלמדת בחוג ללימודים רב תחומיים ובחוג לתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה. עבודת הדוקטורט שלה עסקה בהתמודדותה של ירדן עם הסוגיה הפלסטינית כחלק מתהליך גיבוש זהותה הלאומית.

כתיבתה בפורום לחשיבה אזורית תתמקד בתרבות פופולרית ובנושאי נשים ומגדר במזרח התיכון.

ליצירת קשר: irisfruro@gmail.com
לעמוד האישי
אלי פרידמן
עמית מחקר

ד"ר אלי פרידמן הוא עמית הוראה בבית הספר לתקשורת באוניברסיטת בר-אילן ומרצה אורח במחלקה ללימודי ישראל באוניברסיטת מרילנד. בנוסף, הוא מכהן כמנהל מרכז ש. דניאל אברהם לדיאלוג אסטרטגי באקדמית נתניה ועמית נלווה במכון הרי ס .טרומן לקידום השלום.

תחום המחקר שלו הוא חקר שיח פוליטי בהקשרים לאומיים ובינלאומיים עם דגש על שינויים טכנולוגיים, דיפלומטיה ציבורית, וחקר סכסוכים ושלום. ספרו הראשון, Israeli Discourse and the West Bank: The Dialectics of Normalization and Estrangement (עם דליה גבריאלי-נורי) פורסם על ידי רוטלדג' ב-2018. הוא פרסם מאמרים במגוון כתבי עת מובילים, כולל Journalism, International Journal of Communication and Discourse & Society.

ליצירת קשר: elie.friedman@mail.huji.ac.il


לעמוד האישי
ערן צדקיהו
עמית מחקר

ערן צדקיהו הוא דוקטורנט במכון למדע המדינה בפריז (Sciences-Po). נושא מחקרו הוא לאומיות-דתית בסכסוך הישראלי פלסטיני במבט השוואתי, תוך כדי התמקדות במרחבים מקודשים.

תחומי המחקר והכתיבה של ערן בפורום לחשיבה אזורית הם פלסטינים, לאומיות דתית במזרח התיכון, הסכסוך הישראלי-פלסטיני ויחסי יהודים וערבים בישראל ובשטחים. בעבר עבד כרכז פרויקטים בארגון הבין-לאומי Search for Common Ground בירושלים וכיועץ בנושא התהליך המדיני למנהיגים דתיים בישראל וברשות הפלסטינית.

כיום עובד ערן כמדריך, מרצה ויועץ עצמאי בתחום הגיאופוליטי. הוא פעיל בחברה האזרחית בירושלים והיה מעורב בהקמתן - והיום חבר בוועד המנהל - של מספר עמותות העוסקות ביחסי יהודים-ערבים בעיר. 

ליצירת קשר:
www.erantzidkiyahu.com


לעמוד האישי
אליזבט צורקוב
עמיתת מחקר
מחקרה של אליזבט בפורום לחשיבה אזורית מתרכז בסוריה ובעיראק. אליזבט היא גם עמיתת מחקר במכון למחקר מדיניות חוץ בפילדלפיה, ארצות הברית, ודוקטורנטית במחלקת מדע המדינה של אוניברסיטת פרינסטון. מחקרה של אליזבט מתבסס על רשת ענפה של קשרים ומסעות מחקר במזרח התיכון. לאליזבט ניסיון של עשור בארגוני זכויות אדם בישראל ובמזרח התיכון.

ליצירת קשר: lizrael@gmail.com

לעמוד האישי
יעל רונן
עמיתת מחקר

יעל רונן היא פרופסור למשפט בינלאומי. היא חברת סגל במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, ועמיתת מחקר במרכז מינרבה לזכויות אדם באוניברסיטה העברית בירושלים. ראו רשימת פרסומים כאן.

מחקרה בפורום לחשיבה אזורית יתמקד בקשר שבמשפט הבינלאומי בין שליטה, בעיקר טריטוריאלית, לבין סמכות, מעמד ואחריות.

ליצירת קשר: yael.ronen@mail.huji.ac.il


לעמוד האישי
עאדל שדיד
עאדל שדיד הוא חוקר ואנליסט פלסטיני מחברון. הוא בעל תואר שני בלימודים אזוריים מהאוניברסיטה הפתוחה אל-קודס, עם התמחות במשטר הפוליטי בישראל. הוא לימד את הסכסוך הערבי-ישראלי באותה באותה אוניברסיטה ובאוניברסיטת חברון. בכתיבתו הוא מנתח את ההתפתחויות במרחב הפנים-פלסטיני ואת היחסים בין הפלסטינים לבין ישראל, ומצייר תרחישים אפשריים לעתיד.


 


לעמוד האישי
ליאורה שיאון
עמיתת מחקר
פרופ' ליאורה שיאון היא סוציולוגית המתמחה במשימות ובניית שלום, מגדר ואתניות. היא עשתה דוקטורט באוניברסיטת אמסטרדם, הייתה עמיתת מחקר במכון אולין ללימודים אסטרטגים באוניברסיטת הרווארד ובמחלקה לסוציולוגיה באוניברסיטת נורתוסטרן ולימדה באוניברסיטת נוטינגהם. כיום היא פרופסור חבר ללימודי עברית וישראל באוניברסיטת קופנהגן. בקרוב יצא לאור ספרה על מעורבות סוכנויות האו"ם בסכסוך הישראלי-פלסטיני, פרי מחקר במימון האקדמיה הבריטית.

תחום המחקר והכתיבה העיקרי של פרופ' שיאון בפורום לחשיבה אזורית הוא האו"ם, צבא ויחסים לא פורמאליים בין יהודים ישראלים ופלסטינים.

ליצירת קשר: liora1234@gmail.com
לעמוד האישי
צמרת לוי־דפני
עמיתת מחקר
ד"ר צמרת לוי־דפני היא מנהלת הפורום לחוקרי טורקיה במכון ון ליר מ־2016. את עבודת הדוקטור שלה, שעסקה בתרבות החומרית של העילית העותמ'אנית במאה ה־18 בדיארבאקיר, כתבה באוניברסיטת תל אביב. היא הייתה עמיתה במכון לחקר הציוויליזציות האנטוליות (RCAC) באיסטנבול, ולאחר מכן חזרה לארץ ולימדה באוניברסיטאות ובמכללות.
כיום צמרת כותבת, מרצה ויוזמת אירועים ושיתופי פעולה אקדמיים בתחום החברה והתרבות של טורקיה, ובכך מבקשת לתרום זווית אחרת והבנה אחרת של טורקיה במזרח התיכון.
במסגרת הפורום תעסוק לוי־דפני בניתוח התהליכים החברתיים התרבותיים והפוליטיים המתרחשים כיום בטורקיה ובהשוואתם לישראל.
ליצירת קשר TsameretL@vanleer.org.il

לעמוד האישי
עידן ירון
עמית מחקר
ד"ר עידן ירון הוא בעל תואר שלישי בסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מתמחה בחקר תרבות ובחקר ימין רדיקלי וקיצוני בישראל.
בין פרסומיו: בית השימוש במרחב הסמלי. תל אביב: רסלינג, 2005; משחק המראות: ביקור בגן החיות התנ"כי. ירושלים: כרמל, 2010; תמונות מחיי בית הספר (בשיתוף יורם הרפז). תל אביב: ספרית פועלים ומכון מופת, 2015; מאחורי הכוונת: עיון רב־תחומי במקצוע הצליפה הצבאית. תל אביב: הוצאת מערכות – מודן, 2016; קרבנות מלחמה. ירושלים: כרמל, פרשנות ותרבות, 2017; מעשה שקולניק: הסיפור האמיתי – רצח אידיאולוגי של מחבל כפות. חיפה: פרדס, 2017; משפט לחימה ואתיקה צבאית. ירושלים: כרמל, 2018.

לעמוד האישי
ניזאר בדראן
כותב אורח
Elad Ben David
דרור זאבי
מייסד-שותף
Einat Levi
כותב אורח
ד"ר עקל אבו קרע
כותב אורח