ערן צדקיהו

عيرن تصدكيهو

עמית מחקר

ערן צדקיהו הוא חוקר יחסי יהודים ערבים ומדריך גיאופוליטי. כתב את עבודת הדוקטורט שלו בנושא לאומיות-דתית בסכסוך הישראלי פלסטיני במבט השוואתי במכון למדע המדינה בפריז (Sciences-Po). נושא מחקרו הנוכחי הוא הסכסוך בהר הבית ובמסגד אל-אקצא, אותו הוא עורך כעמית פוסט-דוקטורט על שם ליידי-דייוויס בחוג ללימודי האסלאם והמזרח התיכון, בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף ערן מרצה בחוג למדע המדינה, בפקולטה למדעי החברה באונ’ העברית, שם הוא מלמד כעמית הוראה קורס ייחודי וראשון מסוגו על ההר הקדוש.

תחומי המחקר והכתיבה של ערן בפורום לחשיבה אזורית הם ישראל והפלסטינים, לאומיות דתית במזרח התיכון, הסכסוך הישראלי-פלסטיני ויחסי יהודים וערבים בישראל ובשטחים עם דגש על מזרח ירושלים ומרחבים מקודשים. בעבר עבד כרכז פרויקטים בארגון הבין-לאומי Search for Common Ground בירושלים וכיועץ בנושא התהליך המדיני למנהיגים דתיים בישראל וברשות הפלסטינית.

בצד עבודתו האקדמית, ערן עובד כמדריך, מרצה ויועץ עצמאי בתחום הגיאופוליטי. הוא פעיל בחברה האזרחית בירושלים והיה מעורב בהקמתן – והיום חבר בוועד המנהל – של מספר עמותות העוסקות ביחסי יהודים-ערבים בעיר.

בן זוג ואבא לשלושה בנים במשרה מלאה ובנוסף עוסק בחינוך למיניות בריאה ומיטיבה ומרצה לבני נוער על שיוויון מגדרי

ליצירת קשר: www.erantzidkiyahu.com

Previous articles

For all articles

Sorry, no posts matched your criteria.