תלמידי בית ספר בסוריה (תמונה: Iñaki Queralt, 2005)

סוריה: מורה נבוכים

מלחמת האזרחים בסוריה נכנסה לשנתה השישית, ומדי יום המצב במדינה, או מה שנותר ממנה, הולך ומסתבך. אליזבט צורקוב עונה לשאלות גולשים ומציגה מורה נבוכים לסוריה. מאמר שני בסדרת הפרסומים של הפורום לחשיבה אזורית, "אזור חשיבה"

עשרות הרוגים בתקיפת הקואליציה נגד מעוזי דאע"ש בסוריה, מאות הרוגים מפיצוץ מתקן כימי, הקהילה הדרוזית בישראל מתנתקת מהמולדת הסורית, חַלֶבּ בוערת, צה"ל תוקף יעדים של צבא סוריה, בשאר אל-אסד שובר את הצום עם חייליו בחזית ובראיון ל-NBC דוחה את הטענות על פשעי מלחמה: לקט אקראי של כותרות בעברית מהשבועיים האחרונים על המתרחש בסוריה, שכנתנו מצפון.

מלחמת האזרחים בסוריה נכנסה לשנתה השישית, ומדי יום המצב במדינה, או מה שנותר ממנה, הולך ומסתבך. גם מי שמנסה לעקוב אחר המתרחש אצל שכנתנו מצפון מתקשה להבין מה קורה שם.

אליזבט צורקוב, חוקרת סוריה בפורום לחשיבה אזורית, מנסה לעשות סדר ב"מורה נבוכים" מיוחד (PDF) שכתבה כמענה לשאלות גולשים שאספנו בדף הפייסבוק שלנו. מי נלחם נגד מי, היכן ועל מה? מהי עמדת המעצמות הזרות הבוחשות בסוריה? מהם האינטרסים של ישראל? מהו מצבם של אזרחי סוריה האומללים ושל הפליטים במדינה עצמה ומחוצה לה? מהם התרחישים האפשריים לסיום המלחמה? על שאלות אלה ועוד תמצאו תשובה במסמך.

קוראים יקרים
פורום החשיבה האזורית הוא ארגון ללא מטרות רווח
אנו יודעים כי גם אלה אינם ימים קלים עבורכם, וכי לא קל למצוא את הפניות התומכות בעבודתנו.

בין אם תוכלו לתמוך בנו כלכלית ובין אם פשוט להקדיש לנו את הזמן ותשומת הלב בקריאה – אנו אסירי תודה.

לקריאה ותמיכה