לא חבורה של מלאכים

העובדה שממשלת הימין אשר הפלילה את הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית היא גזענית וכובשת לא הופכת את הפלג לקבוצה של מלאכים ולא לאוסף של קדושים מעונים

"כולנו חותמים נגד הפללת התנועה האסלאמית! משמעות החתימה על העצומה היא הגנה על מסגד אל-אקצא והזהות הפלסטינית של העם הפלסטיני ב'פנים' ". זו לשון הודעת "ועדת החירויות" שהופיעה על צג הטלפון הנייד שלי.

יפה שהם אומרים את דברם. עתה אומר אני את דברי: לא אחתום, משום שתוכן ההודעה שקרי. לא כל ה"תנועה" הופללה, אין משמעותה של החתימה "הגנה", והפלג שהופלל אינו "מגן על הזהות הפלסטינית ב'פנים' ".

לא אחתום. ראשית, משום שהפלג המופלל הוא ימני ופונדמנטליסטי. הוא דיכא את החופש, ובייחוד את חופש האמנות והיצירה, והסית את אנשיו ומנהיגיו כדי לדכא אמנים. שנית, משום שהפלג הוא חשוך ומפגר בעמדותיו ביחס לנשים ופמיניזם וביחס לארגוני נשים שהיו טרף להסתה ולהכפשה מצד מנהיגי הפלג המופלל. נכון שגם נשים פעילות בפלג, אולם הן משרתות את האידיאולוגיה שלו ואת מטרותיו, ואלה מנוגדות לרעיונות השחרור, הזכויות, החופש וחיזוק מעמד האישה.

תכנית הח'ליפות האסלאמית ובירתה ירושלים, שעלתה בפיהם של מנהיגי הפלג, היא תכנית שתלטנית במובהק. היא אינה תכנית לאומית ואין בה הכללה אלא הדרה. לכן אני מתנגד לה.

העובדה שהממשלה אשר הפלילה את הפלג היא גזענית, מתועבת, כובשת ושתלטנית לא הופכת את הפלג המופלל לקבוצה של מלאכים ולא לאוסף של קדושים מעונים.

לא אגן בשם החופש על תנועה שהצטיינה בדיכויו.

קוראים יקרים
פורום החשיבה האזורית הוא ארגון ללא מטרות רווח
אנו יודעים כי גם אלה אינם ימים קלים עבורכם, וכי לא קל למצוא את הפניות התומכות בעבודתנו.

בין אם תוכלו לתמוך בנו כלכלית ובין אם פשוט להקדיש לנו את הזמן ותשומת הלב בקריאה – אנו אסירי תודה.

לקריאה ותמיכה