מבט לתקשורת פלסטינית

מבט מסולף לתקשורת הפלסטינית

בארגון "מבט לתקשורת פלסטינית" נוהגים לבחור מקטעים אשר מאששים תפיסת עולם שמרנית, על פיה הפלסטינים הם קבוצת אנשים לא רציונאלית וצמאת דם, ואינם בני-שיח פוטנציאלים

אם אי פעם תהיתם כיצד בוחר הארגון "מבט לתקשורת פלסטינית" (PMW) את הקליפים שאותם הוא מתרגם ומפיץ, התשובה היא שבארגון נוהגים לבחור מקטעים אשר מאששים תפיסת עולם שמרנית, על פיה הפלסטינים הם קבוצת אנשים לא רציונאלית וצמאת דם, ואינם בני-שיח פוטנציאלים.

הכותרת שנבחרה לסרטון שפרסם הארגון אתמול, למשל, היא "מחמוד עבאס: רצח של ישראלים הוא 'התקוממות עממית לא אלימה' ". בפועל, יו"ר הרשות הפלסטינית אכן מתאר בנאומו את ההתקוממות הפלסטינית הנוכחית כבלתי-אלימה, אולם דקות ספורות לאחר מכן מדגיש את הדברים הבאים: "איננו רוצים לראות את דמו של אף אדם נשפך, מבלי להתחשב בדתו או גזעו. כפי שאמר האל בספרו הקדוש: 'כתבתי לבני ישראל, כל השופך דם נקי – כאילו הרג את האנושות כולה, וכל המציל דם נקי – כאילו הציל את האנושות כולה.' מדובר בבני אדם, באנושות, לא בדת, גזע או כל דבר אחר. אנו מתנגדים לכל סוגי הטרור והאלימות."

כנראה שזה מוגזם לצפות מ"מבט לתקשורת הפלסטינית" לתרגם את הקטע הזה של הנאום. הארגון הרי רוצה שתאמינו לשקר שאבו-מאזן הוא מנהיג צמא-דם התומך ברצח ישראלים. כך נבנית לה קונספציה שלמה, ומסולפת, על הצד שכנגד.

בפעם הבאה שאתם צופים בקליפ של "מבט לתקשורת הפלסטינית", נסו לחשוב מה הם לא מספרים לכם.

קוראים יקרים
פורום החשיבה האזורית הוא ארגון ללא מטרות רווח
אנו יודעים כי גם אלה אינם ימים קלים עבורכם, וכי לא קל למצוא את הפניות התומכות בעבודתנו.

בין אם תוכלו לתמוך בנו כלכלית ובין אם פשוט להקדיש לנו את הזמן ותשומת הלב בקריאה – אנו אסירי תודה.

לקריאה ותמיכה